9 grudnia 2012 r. korzystając z gościnności Miejskiego Domu Kultury w Wołominie zorganizowaliśmy „Świąteczny Koncert Integracyjny”, który rozpoczynał organizowany już po raz XI Powiatowy Przegląd Umiejętności Artystycznych Osób Niepełnosprawnych „Wierszem i sercem malowane”. Dla nas niedzielny koncert był zwieńczeniem programu „Integracja i aktywizacja osób niepełnosprawnych oraz prowadzenie innowacyjnych działań zapobiegających ich izolacji i marginalizacji”, który realizowaliśmy na terenie gminy wołomińskiej w roku 2012 przy wydatnym wsparciu finansowym Urzędu Miejskiego w Wołominie.

latająca akademia plakat promo druk2W I części koncertu swoje talenty i przygotowany repertuar zaprezentowały dzieci, uczestnicy integracyjnego programu wraz z rodzicami i rodzeństwem. Koncert był pełen wzruszeń, a w pamięci na długo pozostaną występy wielu młodych artystów. Tę część zakończyła krótkim recitalem wokalnym Paulina Chodkowska, podopieczna Fundacji „Latająca Akademia”. Jej talent został już doceniony w wielu krajach.

II część koncertu to był wieczór profesjonalistów, na początek młodzi artyści, niezwykle uzdolnieni wokalnie zaprezentowali arie i pieśni o tematyce Świątecznej. Mamy nadzieje w niedługim czasie zobaczyć ich na największych scenach nie tylko w Polsce. Koncert zakończył laureat XI Konkursu Chopinowskiego Edward Wolanin wykonując najpiękniejsze utwory Fryderyka Chopina.

Cały wieczór należał do niezapomnianych wydarzeń, które na długo pozostają w pamięci, czego wyrazem niech będą wzruszające wpisy w księdze pamiątkowej naszej Fundacji.

Dziękujemy i do zobaczenia.

Zdjęcia z Koncertu – Autorem zdjęć wykonanych podczas Koncertu jest Pan Jarosław Czapski z Polskiego Związku Niewidomych w Wołominie.