10 marca 2012 r. odbyło się spotkanie będące kontynuacją wykładu Pani Profesor, jaki odbył się z inicjatywy Burmistrza Ryszarda Madziara w grudniu 2011 w Urzędzie Miejskim. Wzbudziło ono duże zainteresowanie zarówno rodziców jak i pedagogów, dlatego Fundacja postanowiła kontynuować cykl spotkań i połączyć je z warsztatami dla niepełnosprawnych dzieci.

W oczekiwaniu na rozstrzygnięcie konkursu otwartego, dotyczącego zorganizowania innowacyjnych zajęć dla dzieci niepełnosprawnych oraz wychodząc na przeciw oczekiwaniom rodziców zorganizowaliśmy wykład przypominający „metodę i koncert naszych podopiecznych dla dzieci z terenu gminy.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele oświaty wołomińskiej, ich wpis do kroniki jest wielce entuzjastyczny i czekają na kontynuację czyli zapowiadane zajęcia z dzieciakami.

Niestety pomimo dość dobrego rozpropagowania tego wydarzenia publika nie dopisała. W spotkaniu wzięło udział ok. 25 osób, w tym 7 dzieci. Może to i dobrze bo dzieci po zaproszeniu ich na scenę chętnie włączyły się we wspólną zabawę, co bardzo spodobało się rodzicom. Odbył się też krótki pokaz filmowy ,w którym zaprezentowano występy podopiecznych Fundacji.

Zapraszamy również na stronę Domu Kultury w Wołominie: http://www.mdkwolomin.pl 

p1030822