23 września 2010 w Sandomierzu odbyła się 6 Konferencja Naukowa „ Niepełnosprawność – od dzieciństwa do dorosłości” zorganizowana przez sandomierskie Stowarzyszenie „Dobrze, że jesteś. Stowarzyszenie od lat zaprasza do udziału w Konferencji najlepszych specjalistów, uznanych praktyków na co dzień zajmujących się edukacją ,terapią i rehabilitacją osób niepełnosprawnych. W tym roku obecni byli: prof.Marta Bogdanowicz, prof.Edyta Gruszczyk-Kolczyńska, p.Lidia Klaro Celej, p.Małgorzata Kwiatkowska,dr.Tomasz Witkowski. W tym znamienitym gronie znalazła się w tym roku p.Elżbieta Małanicz-Onoszko ze swoją unikalną, autorską metodą kolorowych nut.

Elżbieta Małanicz-Onoszko wystąpiła z wykładem „Muzyczna edukacja dzieci i młodzieży autystycznej przy wykorzystaniu metody „ruchomych kolorowych nut” .Wykład został przyjęty entuzjastycznie. Podopieczni Fundacji Paulina Chodkowska, Rafał Flieger, Tomek Jaszczur, Piotr Swend swoim niezwykłym programem artystycznym podbili serca wszystkich obecnych na Konferencji.

Dziękujemy pani Katarzynie Zioło sekretarzowi Stowarzyszenia „Dobrze, że jesteś” za organizację Kongresu oraz wspaniałą opiekę jaką otoczyła podopiecznych Fundacji oraz p.Elżbietę Małanicz-Onoszko i p.Małgorzatę Serwińską