Areną finałowego koncertu, kończącego program warsztatów z muzykoterapii w 2014 roku była Miejska Biblioteka Publiczna w Wołominie, to już po raz czwarty skorzystaliśmy z niezwykłej gościnności dyrekcji biblioteki i jej pracowników. Tegoroczny koncert zapowiadał się bardzo zagadkowo, z jednej strony nie mieliśmy regularnych zajęć od początku grudnia, czyli ponad miesiąc a z drugiej wielu uczestników uczęszcza już 3 rok na warsztaty i to powininno przynieść w końcu oczekiwane efekty. W związku z tym program koncertu był wielką niewiadomą i ale wszyscy poradzili sobie z tą odpowiedzialnością doskonale i nawet debiutujący w naszych koncertach występowali jak profesjonalni artyści.

Myślę, że lepiej atmosferę odda Małgosia, jedna z uczestniczek koncertu, której relację z tego wydarzenia zamieszczamy poniżej.

Fundacja Latająca Akademia p.Elżbiety Małanicz-Onoszko po raz trzeci zorganizowała koncert o tematyce świątecznej. Koncert był fenomenalny! Wprawdzie przed występem dzieci ogarnął lekki lęk, jednak po zakończeniu u podopiecznych pojawił się uśmiech, a publiczność nagrodziła ich gromkimi brawami.

Ale pozwólcie że zacznę od początku … Atmosfera była ciepła i świąteczna. Występowali podopieczni Fundacji i ich mamy m.in: p Elżbieta Jurczuk która wspomagała mamy swoim mocnym kobiecym głosem. Mieliśmy też okazję wysłuchać wiersza jej autorstwa pt: „Chleb Miłości „. Artyści zaprezentowali na scenie wiele kolęd i pastorałek.

Najmłodszymi uczestnikami koncertu było rodzeństwo Jurek i Zuzia Włodkowscy . Po nich na scenę wyszło 3 uczestników, którzy zaśpiewali piosenkę. Następnie wyszła połowa grupy p.Małgosi i razem śpiewaliśmy piosenkę „Pada Deszcz”, do której jako śnieżynka tańczyła Kasia Jurczuk. Ja z moim bratem mieliśmy okazję zaprezentować publiczności granie kolędy: „Wśród nocnej ciszy „. Wiktorowi poszło fantastycznie, a ja z dumą patrzyłam na uzdolnionego brata. Podczas koncertu wystąpiło wiele uzdolnionych dzieci. Barbara Osmólska wykonała wokalizę Wojciecha Kilara, niedługo po tym Ola Lechowska wykonała utwór Walc Embarras. Wystąpił również brat Basi Grzegorz. Zachwycił nas swoją grą na fortepianie a zaprezentował Marsza Weselnego Felixa Mandelsona …

Po występie przyszedł pan Piotr i rozdał dzieciom prezenty. Rozeszliśmy się potem na poczęstunek kawę herbatę itp .

Koncert był wspaniały i mam nadzieję, że spotkamy się w następnym roku ……….

SZCZEGÓLNE PODZIĘKOWANIE KIERUJEMY DO:
-BURMISTRZA MIASTA WOŁOMIN P. ELŻBIETY RADWAN
-DYREKTOR MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ P. IZABELI BOCHIŃSKIEJ
-PREZESA LATAJĄCEJ AKADEMII P. PIOTRA LECHOWSKIEGO
-PAŃ KTÓRE PRZYGOTOWAŁY NAS DO TEGO WYDARZENIA: P.MAŁGORZATY SERWIŃSKIEJ I P. ELŻBIETY MAŁANICZ -ONOSZKO
ORAZ DO BARBARY OSMÓLSKIEJ ZA PROWADZENIE KONCERTU W MIŁEJ ŚWIĄTECZNEJ ORAZ KARNAWAŁOWEJ ATMOSFERZE

Małgosia Dołowa